Meteorolojiden 2 il için sel ve su baskını uyarısı

Yağışların Antalya ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Trakya’nın batı, Ege’nin güney ve doğu, Akdeniz’in batı kesimleri ile Eskişehir’in güney, Konya’nın batı, Diyarbakır ve Batman’ın kuzey çevrelerinin yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun güneydoğusunun yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu sabah saatlerinde Batı Akdeniz’de görülmesi beklenen yağışların, Antalya’nın merkez ve batı ilçelerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı: Önemli bir değişiklik olmaması, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı: Yağışların Antalya ve Muğla çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

haberfaktor

Bu Haberi Paylaşın