Malatya’da kar ve tipi nedeniyle yolda mahsur kalanlara Kızılay yardım ulaştırdı

Kızılay Malatya Şube Başkanlığı, Malatya-Doğanşehir yolu mevkiinde kar ve tipi dolayısıyla yolda mahsur kalanlara kumanya dağıttı.

Türkiye’de geçen hafta etkisini gösteren ve dün geceden beri birçok ilde tekrar başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Kızılay Malatya Şubesi, Malatya-Doğanşehir yolu mevkiinde mahsur kalan sürücü ve yolculara kumanya dağıttı.

Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, Malatya-Doğanşehir yolu mevkiinde kar ve tipi dolayısıyla yolda mahsur kalan vatandaşlara, zorlu hava koşullarına rağmen kumanya dağıtımlarının devam ettiğini söyledi.

Malatya’da gerek önceki kar yağışı gerekse bu sabah saatlerinde yağan kar nedeniyle 245 mahalleye ulaşım sağlanamazken, 7 ilçenin 63 mahallesindeki 8 bin 231 aboneye buzlanma ve trafo arızaları nedeniyle elektrik verilemedi.

Valilikten dün yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle araç trafiğine kapatılan karayollarındaki kontrol noktalarında; Malatya-Adıyaman Karayolu güzergahında 72 araç, Malatya-Kayseri Karayolu güzergahında 32 ve Malatya-Sivas güzergahında toplam 91 aracın bekletildiği ifadelerine yer verilmişti. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın