İngiltere’de İslam düşmanlığına yeni biri eklendi

​İngiltere’nin başkenti Londra’daki metroda bir İslam düşmanı, bir Müslüman’ın Kur’an okumasını hazmedemeyip, “Burası Hristiyan ülke” diyerek sözlü saldırılarda bulundu.

Olay, geçtiğimiz gün Londra Metrosu’nda yaşandı.

İslam düşmanı kişinin saldırısına uğrayan Müslüman yolcunun sosyal medyada paylaştığı ve büyük destek gördüğü görüntülere göre, bir Hristiyan yolcu metroda Kur’an okunmasını hazmedemedi.

Kur’an okuyan Müslüman yolcuya sözlü saldırıda bulunan İslam düşmanı,  “Burası Hristiyan bir ülkedir” diyerek Kur’an okumak için kendisinden izin alınması gerektiği şeklinde pişkince ifadelerde bulunuyor.

Müslüman yolcu, bunun üzerine “Senin iznine ihtiyacım yok” diyor.

İslam düşmanı kişi, “Benim alanımdaki mahremiyetimi istila etmek için iznime ihtiyacın var.” demesi üzerine  Müslüman yolcu bu kez, “Sen oradasın, ben buradayım” cevabını veriyor.

Müslüman yolcu, trendeki hiç kimsenin kendisinden rahatsız olmadığına dikkat çekiyor.

“Metroda Kur’an okumamıza izin verilmemesi gerektiğine inanıyor!”

Olayın ardından sosyal medya üzerinden açıklama yapan Müslüman yolcu, “Karşımdaki bu yolcu, kamusal alanda Kur’an okumamla ilgili bir sorun yaşadı. Dürüst olmak gerekirse, ondan başka kimse rahatsız görünmüyordu. Ona ya karşımdan gitmesini yada çenesini kapamasını söyledim ama o ikisini de yapmadı. Sadece Kur’an okumayı bırakmamı istedi. Metroda Kur’an okumamıza izin verilmemesi gerektiğine inanıyor!” dedi.

Müslüman yolcu, daha sonra Kur’an okumaya devam ettiğini, şahsın kendisini Londra Metrosu’na şikayet ettiğini söyledi.

Videonun geniş yankı bulmasının ardından İngiliz polisinin, olayı araştırdığı ifade edildi. 

haberfaktor

Bu Haberi Paylaşın