Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Önceliğimiz yüksek faiz olmayacak

​Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “En önemli önceliğimiz yüksek faiz değil yatırım ve istihdam olacak. Öngörülebilir bir ekonominin anlam kazandığı adımlar atacağız.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Genel Kurulunda yemin ederek görevine başladı. Yemin töreninin ardından bakanlıkta devir teslim töreni gerçekleşti.

Burada konuşan Bakan Nebati, yeni görevinin büyük sorumluluk gerektirdiğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bankalığının Türkiye’nin çok önemli bir merkezi olduğunu ifade eden Nebati, böylesi merkezse işlerini yapmaya gayret edeceklerini ifade etti.

Nebati, “Ülkemiz için, milletimizin için inşallah hayırlara vesile olacak bir devir teslim yapıyoruz. Önemli olan yaptığımız hizmetler ve akşam başımızı yastığa rahat koyabilmek. Herkesin alın terinin sürekli aktığı ve akıl terinin döküldüğü bir merkezdeyiz.” dedi.

Nebati, “En önemli önceliğimiz yüksek faiz değil yatırım ve istihdam olacak. Öngörülebilir bir ekonominin anlam kazandığı adımlar atacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın belirlediği politikalar çerçevesinde adımların atıldığı, bunların uygulanmasında her türlü özverinin ortaya konulduğu süreci yaşayacağız.” diye konuştu.

haberfaktor

Bu Haberi Paylaşın