DOLAR 32,2459 0.08%
EURO 35,1769 0.3%
ALTIN 2.449,460,41
BIST 10.427,320,74%
BITCOIN 2287376-1,05%
İstanbul
26°

AÇIK

Sadece Haber

Çelebi Havacılık, IATA'nın DG AutoCheck Sistemiyle Tehlikeli Madde Taşımacılığında Güvenliği En Üst Düzeye Çıkarıyor
  • Haberajans.Net
  • Ekonomi
  • Çelebi Havacılık, IATA'nın DG AutoCheck Sistemiyle Tehlikeli Madde Taşımacılığında Güvenliği En Üst Düzeye Çıkarıyor

Çelebi Havacılık, IATA'nın DG AutoCheck Sistemiyle Tehlikeli Madde Taşımacılığında Güvenliği En Üst Düzeye Çıkarıyor

Eylül 25, 2023 12:35
Çelebi Havacılık, IATA'nın DG AutoCheck Sistemiyle Tehlikeli Madde Taşımacılığında Güvenliği En Üst Düzeye Çıkarıyor
0

BEĞENDİM

65 yıllık tecrübesiyle 3 kıta, 5 ülke ve 40’tan fazla istasyonda hizmetlerini sürdüren Türkiye’nin ilk özel yer hizmetleri şirketi Çelebi Havacılık, inovasyona yatırım yapmaya devam ediyor. IATA’nın (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) DG AutoCheck sistemini hizmetlerinde kullanan şirket, emniyet ve operasyonel verimliliği artırarak yer hizmetlerinde mükemmellik taahhüdünü yerine getiriyor.

 Tehlikeli madde içeren kargoların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamak, karmaşık ve zaman alıcı bir süreç olarak biliniyor. Süreç içerisinde taşınan kargoların, Gönderilerin Tehlikeli Mallar Beyannamesi (DGD) ile IATA’nın Tehlikeli Mallar Yönetmeliği’ne (DGR) uygun şekilde kontrolü ve kabulünün sağlanması gerekiyor. Kontrol ve kabulün doğru yapılmaması durumunda uçuş ve çalışan emniyeti ve müşteri memnuniyeti sağlanamazken mali yükümlülük oluşturuyor. Tehlikeli madde kabulünde havayolu ve ülke farklılıklarından dolayı kargoların kontrolü, oldukça karmaşık ve hata riski yüksek bir sürece dönüşüyor. 

 DG AutoCheck, en yüksek düzeyde güvenlik sağlamayı hedefleyen, tehlikeli madde içeren kargoların kabul süreçlerinde oluşabilecek hataları engellemeye yönelik oluşturulmuş bir kontrol-uyumluluk çözümü olarak kabul ediliyor. Uygulama, manuel işlemlerle tutulan kontrol kayıtlarını elektronik verilere dönüştürerek belge kontrollerinin otomatik olarak gerçekleştirilmesini sağlıyor.

 Çelebi Havacılık Holding Yer Hizmetleri ve Kargo Başkanı Atilla Korkmazoğlu, “IATA ile olan iş birliğimizden ve kargo operasyonlarımızı daha etkin, verimli hale getirecek DG AutoCheck çözümünü iş süreçlerimize dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu iş birliği, Çelebi Havacılık’ın dijital dönüşümünde inovasyonu faaliyetlerinin merkezine yerleştirerek, müşterilerine ve iş ortaklarına daima en mükemmel hizmeti sunma vaadinin bir yansımasıdır” dedi.

 Çelebi Havacılık Holding, DG AutoCheck otomatik uyumluluk çözümünü hizmetlerine entegre ederek tehlikeli madde içeren kargo kabul süreçlerinde güvenliği en üst düzeye çıkarırken, operasyonel verimliliği de artırıyor. Sistem dosyalama, raporlama, uygunluk analizi, maliyet süreçlerini kolaylaştırması ve harcanan zamandan tasarruf sağlanmasıyla sürdürülebilir bir yöntem özelliği taşıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.