Bakan Gül: Kadına karşı şiddetle mücadele politika ve siyaset üstüdür

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Kadınların uğramış olduğu her türlü mağduriyetin ve şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Adalet Bakanı Gül, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla İstanbul’daki Nef Stadı’nda Galatasaray ile Fenerbahçe kadın futbol takımları arasında oynanan özel maçı izledi.

Maç sonrası açıklama yapan Bakan Gül, her alanda kadına şiddetin karşısında olduklarını ve bu mücadeleyi her zaman yapmak gerektiğini vurguladı.

Kadına şiddete karşı mücadelenin politika üstü, siyaset üstü, toplumun her kesiminin her alanda göstermesi gereken bir mücadele olduğunun altını çizen Bakan Gül, şunları söyledi:

“Kadına şiddete sıfır toleransla bu konuda farkındalık getiren bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Adalet Bakanlığı olarak ‘adliyelerde yalnız değilsiniz’ diye bizim bu anlamda birkaç yıldır uygulamaya koyduğumuz projeler de var. Kadınların uğramış olduğu her türlü mağduriyetin ve şiddetin karşısında olmaya devam edeceğiz. Ben emeği geçen iki futbol takımımızın yöneticilerini, oyuncularını tebrik ediyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Kadına yönelik şiddeti hiçbir zaman, hiçbir yerde görmemek, bir kadının bile suça maruz kalmadığı şiddete maruz kalmadığı bir dünya dileğiyle.” haberfaktor

Bu Haberi Paylaşın