ABD’nin Kentucky eyaletinde hortum faciasında ölü sayısı 70’e yükseldi

​ABD’nin Kentucky eyaletinde çıkan hortum nedeniyle en az 70 kişi hayatını kaybettiği belirtilirken, bölgede olağanüstü hâl ilan edildi. Eyaletin büyük kesimine elektrik verilemiyor.

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi, Kentucky, Arkansas, Tennessee, Missouri ve Illinois dahil olmak üzere birçok eyaletteki bölgeler için cuma gecesi kasırga uyarıları yayınlamıştı.

Kentucky Valisi Andy Beshear, 4 farklı hortum olayı meydana geldiğini ve en az 70 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Eyalet genelinde dün gece yarısı OHAL ilan ettiklerini belirten Vali Beshear, yaşanan şiddetli hava olaylarının son derece nadir rastlanan bir durum olduğunu ifade etti.

Eyaletin özellikle Mayfield kentinde, bir fabrikanın yıkıldığını ve burada toplu ölümler olduğunu belirten Vali Beshear, eyalet genelinde ölümlerin 70 ile 100 arasında olabileceğini vurguladı.

Arkansas eyaletine bağlı Monette kentinde çıkan hortumda ise bir bakımevinin kısmen yıkılması sonucu 2 kişi hayatını kaybederken, 5 kişi de yaralanmıştı. haberfaktor

Bu Haberi Paylaşın