2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanan Anlamlı Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanan sporcuları Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen kabul, yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Türkiye’yi, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda temsil eden sporcular ve onları yetiştiren antrenörlerle bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu dile getiren Erdoğan, sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti.

Son 19 yılda sporda modern tesisleşme ve çağın teknolojisiyle altyapılara yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan, “Sporda başarı dünden bugüne netice alabileceğiniz bir olgu değildir. Özellikle bu kadar çeşitli alanlarda elde edilen başarılar asla tesadüf değildir. Sporda başarı için doğru, gerçekçi, etkili bir strateji ortaya koymalı ve temelleri sağlam tutmalısınız. Özellikle modern yatırımlarla çağın teknolojisini altyapıya yansıtmalısınız. Biz işte son 19 yılda diğer alanlarda olduğu gibi sporda da bunu yaptık, bunu başardık” dedi.

Kabulde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu da hazır bulundu. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın